Jak dýchat - martinafallerova.cz

7 tajemství VÝDECHU

Kdo by nechtěl být stále mlád. Elixír mládí hledáme od nepaměti. To nejdůležitější, co k životu potřebujeme je zadarmo. Dech bereme jako samozřejmost. Ale právě dech ovlivňuje naši psychiku, kondici našich vnitřních orgánů, a tím i délku našeho života.  Kyslík potřebuje každá buňka našeho těla. Pokud jej nemá, stárne a umírá. Výzkumy bylo zjištěno, že tělo získává 80% energie z dechu a zbylých 20% připadá na spánek a jídlo. My využíváme této kapacity plic jen asi z 30%.

Není proto divu, že vyčerpání, bolest hlavy, nespavost a další zdravotní obtíže úzce souvisí se špatným dechem. Stres a chaos nás nutí dýchat mělce a my tak ztrácíme životní sílu a vitalitu.  Stále řešíme, jak dýchat a kde se nadechnout. Pouze do vyprázdněných plic se můžeme kvalitně nadechnout. Kýbl se špinavou vodou vylijeme pouze z poloviny, když do něj lijeme čistou vodu? Byla by přece stále špinavá. Tak proč to děláme s našimi plícemi?

Tajemstvím ke kvalitnímu NÁDECHU je pořádný VÝDECH.

1/ Čím více vydechneme, tím větší bude objem vzduchu, který přichází do kontaktu s povrchem plicních sklípků.

2/ Nádech se rodí s výdechem. Proto výdech by měl být 2x delší než nádech. Hned si to vyzkoušej. Jak jsi se po delším výdechu nadechl/a?

3/ Špatný a nekvalitní výdech vede k přebytku oxidu uhličitého, omezí se příjem kyslíku a sníží se tak kvalita naší krve, což má za následek i některé zdravotní obtíže.

4/ To, co se lidem trpící dušností a astmatem nedaří je výdech. I sám tvůrce Pilates metody, byl astmatik a kladl důraz na výdech.

5/ Pořádným výdechem se z těla vyloučí i větší množství kysličníku uhličitého a organismus se tak stává zásaditější a tedy zdravější.

6/ Díky většímu množství kyslíku naše tělo lépe využije živiny dodané jídlem, mozek bude lépe pracovat a únava bude ta tam.

7/ Výdech znamená uvolnit se. A to nám pomůže v dnešní době plné stresu a chaosu.

Jak na dech - martinafallerova.cz

Proto teď hned se napřimte a vydechněte přes vyšpulená ústa co možná nejvíce vzduchu. Cítíte pořádnou kompresi v celém břiše? Pánevní dno stoupá vzhůru a vnitřní orgány dostávají pořádnou masáž? To je ono. Teď se vám o mnoho lépe nadechne a větší množství kyslíku začne vaše tělo uzdravovat.

Pokud by jste si chtěli přečíst více o dechu, mám pro vás článek na mém blogu – 21 důvodů proč dýchat >>>. 

A JAK rozdýchat celé tělo najdete v mém e-booku JAK na DECH – zde.

Jsem pohybový specialista a naučím vás jak Žít - Pracovat - Sportovat bez bolesti zad a kloubů.