Festival pohybu, co má smysl.

30.1.2021 zdarma

Den pro vás. Den pro vaše tělo. Den pro pohyb, co má smysl.

Uzdravte své tělo pohybem.

Pokud jste Festival nestihli, je zde stále možnost užít si všechny lekce kdykoliv a kdekoliv.

Děkuji za obrovskou trpělivost, pomoc a podporu během dne Festivalu

Slovy mého muže. Zážitek musí být silný. Je jedno jestli pozitivní či negativní. S odstupem času se tomu většinou smějeme a v konečném důsledku nás to posílí a posune dál. A den festivalu měl obě tyto roviny. Od velkého nadšení po zklamání, stres, trpělivost, hledání nových možností, vzájemné podpory, pomoci po úžasnou zpětnou vazbu. Nakonec jsme to všichni zvládli.

I vývoj dítěte trvá nějaký čas. Postupně zkouší co zvládne. Kolikrát spadne. Vždy se ale zvedne a jde dál. Postupně sílí a padá míň. Tak věřím, že určitě nějaké příště bude. Z vašich reakcí vím, že to mělo a má smysl. Až zjistím. Kde byla chyba, zkusím další novou cestu.

Doufám, že vás den Festivalu neodradil. Z vašich reakcí vím, že ne. Aby další akce byla právě pro vás, napište mi na martina@martinafallerova.cz jaké lekce, styly, formy, lektory byste třeba někdy příště rádi viděli.

Tak někdy příště na značkách….

ing. Martina Fallerová

Opava

Mým záměrem je na tomto FESTIVALU  propojit pohybové terapeuty, specialisty, lektory pohybu, fyzioterapeuty s lidmi, kteří hledají způsob, jak žít život bez bolesti zad a kloubů. Chtějí se v životě radovat, vést kvalitnější život a  užívat si i svůj oblíbený sport. Nechtějí svůj čas trávit u lékařů, na rehabilitacích a brát léky proti bolesti.
Stejně jako fasciový systém v našem těle vše obaluje, rozděluje, ale také zároveň propojuje a spojuje, využijme virtuální síť a opět se všichni propojme, pomozme si a inspirujme se. 
Jsem vděčná mým úžasným kolegům, kteří šli do této akce se mnou. Jsme zvyklí pracovat osobně. Mít své dlaně na klientech. Vnímat napětí jejich tkání, náladu a psychiku. Podle toho přizpůsobujeme terapie a výběr cviků. Navádíme klienty do bezpečnějších pozic pro jejich bolavé tělo. Svět on-line je pro všechny z nás nový. Nejsme experti v natáčení videí. Proto nečekejte nádherná umělecká videa, ale kvalitní informace o funkci našeho těla, techniky provedení pohybu, tipy a triky, jak pohybem léčit své tělo. Vybrali jsme pro vás jen to nejlepší z naší praxe. 
Budeme moc rádi, pokud vás Festival namotivuje k pohybu, který má smysl. Užijte si různorodost pohybu, stylů, bavte se pohybem, inspirujte se.
Na festivalu vás čeká 11 lekcí různých stylů, 11 lektorů, pohybových specialistů, terapeutů, fyzioterapeutů. On-line akce je v den konání zdarma. Pokud chcete mít k lekcím přístup i po konání akce, lze zakoupit festivalový balíček. 

Mgr. Nikol Maio

Praha

Jmenuji se Nikol Maio a odmalička jsem prošla mnoha pohybovým aktivitami, ale jako hlavní doména byl tanec. V 15 letech jsem se dostala ke sportu pro zdravotně postižené sportovce, kde jsem poznala různorodost a přizpůsobivost sportu pro dané postižení. Měla jsem možnost zde jako mezinárodní rozhodčí navštívit dvě Paralympiády. Později jsem vystudovala FTVS, kde jsem i já prošla většinou sportů a od té doby se věnuji józe a zdravotnímu cvičení jako lektor skupinových i osobních lekcí.
Přes 15 let se každoročně vzdělávám jak ve funkčním fitness a terapeutických konceptech, tak v józe, která se stala mou nejbližší cestou.
Na plný úvazek tak pracuji jako pohybový terapeut a lektor, který se snaží zkvalitňovat díky bezbolestnému pohybu, přeučení špatných pohybových návyků a plynulému dechu životy dalších lidí.
Několik let školím nové Jógové lektory a snažím se jim předat můj pohled na jógové asány zdravým fyziologickým způsobem a přizpůsobené do dnešní doby.

 www.maionikol.com

Fasciální yoga

Připravila jsem pro vás lekci fasciální yógy, které se věnuji poslední 4 roky a zároveň školím Inspiration fascial yoga day pro Fascial fitness v ČR. Pomocí hudby a zvuků rozvíříme vodu v našem těle, se kterým následně budeme pracovat i automasážemi s míčkem a intuitivními pohyby. Lekci ukončíme relaxací se zvukem koshi. 

Bc. Lada Andrová

Brno

Najdete mě v Brně, jsem fyzioterapeutka, lektorka sálových lekcí – v poslední době se věnuji hlavně pomalým lekcím založených na fyziologii těla (zdravotní cvičení, medical yoga, fyziopilates).  Jsem školitelka kurzů pro fyzioterapeuty, instruktory sálových lekcí, osobních trenérů, školím i ve firmách například ergonomii pracovního místa.

Svou práci miluji a snažím se člověka vnímat jako celek. Každý člověk je unikát, vznikající propojením psychické a fyzické stránky, pracovního a rodinného prostředí apod. Vycházím z fyziologie a anatomie lidského těla.  Co to vše znamená v praxi? Když ke mně přijdete na terapii např. s bolavou krční páteří, většinou hledám problém úplně někde jinde, třeba u palce u nohy. Dále se věnuji diastáze, problémům s pánevním dnem, těhotným, po porodu, sportovcům, vertebropatům a jakýmkoliv problémům pohybového aparátu.

Poslední 3 roky jsem působila v Nizozemí, kde jsem absolvovala několik kurzů o myofasciálních řetězcích a o problematice pánevního dna. Mimo jiné využívám i metody DNS, SM systém, metodu Ludmily Mojžíšové, kineziotejping, flossband…

FB: Fyziofit Lada, email: fyziofitlada@gmail.com

 

Návrat do dětství

 Pohyby, které jsme už trochu zapomněli a přitom jsou pro tělo tak prospěšné. S hravostí a radostí zapojíme celé tělo. Probudíme  klenby na rukách, stabilizační funkci lopatky, pohyblivost hrudní páteře a kyčelních kloubů, aktivujeme chodidla a střed těla.

Ing. Lucia Knapcová

Žilina

Zdravému pohybu sa venujem už viac ako 8 rokov. V Žiline mám svoje pohybové štúdio, kde učím pohyb ako ho vidím, vnímam a žijem ja. Je to pohyb, ktorý nás neobmedzuje, neoberá o energiu, ale naopak pohyb, kde sa cítime slobodní.

Pracujem predovšetkým s klientmi so zdravotnými obmedzeniami, s ľuďmi, ktorých niečo bolí, sú po úrazoch, operáciách alebo len chcú vylepšiť kvalitu svojho pohybu a zároveň života.

Aj ja sama som si prešla túto cestu ako klient, takže chápem, aké to je, keď vás niečo bolí. Mala som veľké problémy s chodidlami - diagnźa Hallux Valgus (vbočený palec), a s tým súvisiace problémy s bedrovými kĺbami (kyčle) a kolenami. Keďže pohyb milujem a vždy som k nemu mala blízko, hľadala som spôsoby, ako by som si mohla pomôcť zbaviť sa bolestí. Vtedy som sa dostala na túto cestu, na ktorej som dodnes. Je to cesta nekonečného učenia, poznania a spoznávania, aké je naše telo úžasné.

www.pilates4u.sk, mail: lucia@pilates4u.sk, FB: Pilates4u, IG: pilates4u.sk

Chodidlo a vbočený palec

Naše nohy sú nesmierne dôležité, keďže nosia celú váhu nášho tela. Na mojej lekcii si spolu rozpohybujeme chodidlo, ktoré je väčšinu dňa zavreté v topánke, zaktivujeme klenbu nohy a rozhýbeme prsty. Následne sa budeme trochu viac venovať diagnóze Hallux Valgus (vbočený palec) a na záver si celý proces zaintegrujeme do chôdze a ukážeme si, aké dôležité je práve pri tejto diagnóze napriamenie tela.

Mgr. Lucie Dědičová

Praha

Jedno slovo, které vnímám, že mě vystihuje, je anglické slovíčko: THE MOVER.
Jsem člověk, který miluje pohyb, protože mi dodává životní energii a elán, ale ten cítím tím intenzivněji, když vidím, že pohyb, který předávám na lekcích či školeních, způsobuje změny psychického i fyzického rázu. 
Začneme hýbat těly - začneme hýbat i myslí - rozpohybují se i naše životy. Jediná konstanta v našem životě je změna.
Změna je život - život je pohyb a já se ráda stávám tím, kdo vše a všechno rozpohybovává (the mover).
Proto je mou doménou styl, jehož prioritou je plynulý pohyb - PortDeBras™

www.luciededicova.cz 

 PortDeBras™-  vědomý pohyb a hudba.

 Lekce PortDeBras™bude mít za cíl rozpohybovat páteř, protáhnout celé tělo, resp. dostat do těla tzv. plné délky. Nebude chybět stabilizace v pohybu. Ucítíte i posílení - jeden cvik bude přecházet elegantně ve druhý. Budeme používat židli, protože tato pomůcka nabízí zakotvení pánve, vědomí délky páteře, dodává nám jistotu a stabilitu pro následující flow.

Mgr. Ida Kršková

Žďár nad Sázavou

Jako dcera tělocvikářky a atletické rozhodčí jsem na hřišti a v tělocvičně prakticky vyrostla. Dělala jsem gymnastiku, atletiku i rychlobruslení. Právě v rychlobruslení jsem několikrát získala titul mistryně republiky a reprezentovala Československo. Na ME, Světovém poháru. Sportu jsem se věnovala i v rámci studií na Masarykově univerzitě v Brně na fakultě Sportovních studií. Chvíli jsem učila i trénovala. Pak jsem přešla ke cvičení pro veřejnost. Vždycky mě bavila hudba a její propojení s pohybem, takže jsem se ze začátku věnovala právě pohybu, kde se spojují tyhle dvě věci, třeba aerobní formy cvičení. Stále víc mě zajímalo i to, jak tělo při pohybu funguje a jak jde pohyb použít i jako určitou formu léčby. Postupně jsem se tak dostala k józe, pilates, severské chůzi - Nordic walking a dalším formám zdravotního cvičení, což byl základ pro Studio Ida. Před Studiem Ida jsem měla ještě fitcentrum, kde fungovala posilovna, spinning, aerobic nebo power jóga a v roce 2009 jsem založila toto studio a zaměřujeme se už vyloženě na zdravý pohyb. Pokud jde o pohyb a jeho vliv na tělo, stále se vzdělávám a působím i jako vzdělávací lektor Akademie IQ pohybu Praha. Spolupracuji s nadací Pomoz sobě, která se věnuje seniorům. Zdravému pohybu se věnují již přes 30let jako lektorka skupinových a individuálních lekcí.

Mimo cvičení ve studiu mám ráda právě spojení hudby a pohybu, ideálně při flamencu, to je moje vášeň. 

www.studio-ida.cz/, FB: https://www.facebook.com/studioidazr/

Nordic walking - chůze s holemi 

Nordic walking je efektivní, ozdravná i kondiční chůze se speciálními holemi. Je vhodná pro všechny věkové i výkonnostní skupiny. Chůze je nejpřirozenější pohyb pro naše tělo. Seznámím vás s principy, správným držením těla podle rychlosti chůze a terénu, kde se nachází bod zápichu holí, jak na odraz z nohy a poutka za tělem,  jak na efektivní zapojení břišních svalů. K úspěchu je důležitá i správná délka holí.
I když naše lekce bude uvnitř, naučíme se základy techniky, pomocné cviky, rozcvičení i
závěrečné protažení s holemi.

MgA. Jana Šimková

Vídeň

Mým životním heslem je: Když rozhýbete tělo, začne se léčit duše. Mou doménou je Pilates metoda a pohybový program Spirals. Zde mohu nejlépe zúročit své vnímání pohybu z pohledu bývalé baletky a vnést do cvičení eleganci, plynulost a emoce. Jsem majitelka brněnského Fitstudia Jana se zaměřením na Pilates a zdravý funkční pohyb a životní cesta mě nyní zavedla do Vídně, kde žiji. Několik let jsem byla členkou lektorských týmů dvou prestižních školících akademií ČR a své znalosti a zkušenosti jsem s láskou a radostí předávala dalším lektorům-kolegům.

www.fitstudiojana.cz, FB: https://www.facebook.com/FitStudioJana

 Pilates flow

Mám ráda harmonii a plynulost pohybu bez tlaku na výkon a počet opakování. Moje lekce Pilates Flow bude hodně zaměřena na jeden z principů pilates metody – plynulost.  Cviky provážeme do krátkých pohybových sekvencí. Tím vznikne energie, dynamika i síla. Společně se ztratíme v čase, prostoru a budeme Flow…

Mgr. Michal Elčkner

Mníšek pod Brdy

Jmenuji se Michal Elčkner a dlouhé roky se pohybuji v oboru, kde lidské tělo a pohyb vnímáme jako jeden celek. Vystudoval jsem Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Ta mi otevřela obzory a postrčila dál do studia mnoha světových pohybových konceptů, zejména DNS podle prof. PeadDr. Pavla Koláře Ph.D, nebo švýcarsko – francouzký fyzioterapeutický pohybový koncept Spiraldynamik®.

Za dobu své praxe jsem měl možnost pracovat s mnoha zajímavými lidmi. Ať už to bylo v roli pedagoga na gymnáziu, trenéra České Beach volejbalové reprezentace, nebo jako lektora odborných seminářů. Smyslem mé práce je tělu porozumět, pochopit ho a učením předávat dál. Učím pohyb v mnoha formách, ale především tak, abychom ho využili nejen ve sportovních aktivitách, ale především v běžné každodenním životě, jako prevenci proti civilizačním onemocněním, problémům s držením těla a bolestmi zad.

Od roku 2013 se pohybuji na lektorské půdě pod hlavičkou IQ Pohyb akademie, vzdělávající profesionály. Vedením rekvalifikačních kurzů, odborných seminářů, kongresů mám možnost potkávat se s odborníky po celé České republice.

2020 jsme s Miroslavou Engelovou založili v Mníšku pod Brdy pohybové studio Element pohybu. Podařilo se nám sjednotit a obohatit o fyzioterapeutické poznatky výuku pohybu v Mateřských a základních školách v Mníšku pod Brdy. Pořádáním workshopů pro veřejnost tak povědomí o zdravém pohybu šíříme dál.

www.elementpohybu.cz

 Běh

Pilování běžecké techniky od těch nejjemnějších detailů. Stačí nám k tomu středně velký ručník a střední S-ball/overball. Využijeme přednostně principy spirální dynamiky, které následně aplikujeme v běhu samotném.

Mirka Engelová

Mníšek pod Brdy

Zájem o pohyb, o tělo mě provází už odmalička. Začala jsem závodní cyklistikou, tancem, v dospělosti jsem propadla lezectví. Cesta vzdělání byla jasná, zdravotní sestra, masér, výživový poradce, zdravotní trenér a instruktor pilates. Mám za sebou 5 potratů, 2 porody, které se na mém těle projevily negativně – přestal mi pracovat střed těla a já se po druhém porodu nepostavila. Od té doby uplynuly 4 roky, byly to roky práce jak fyzicky, tak psychicky. A já poznala, jak je tato souhra důležitá, nejen péče o tělo manuální (masáž, sport), ale i péče psychická. A tak ji ve své praxi kombinuji. Fascinují mě svaly, šlachy, fascie a jejich řetězení. Poznám pohmatem jejich zatuhnutí, vnímám jejich uvolnění, vnímám jejich pružnost, vnímám komplexnost. Proto preferuji individuální přístup, manuální uvolnění v kombinaci s aktivním cvičením. 

Učím lidi pohyb a hlavně učím vnímat.

Jsem pohybový specialista, zaměřující se především na celkové držení těla. Pracuji s klienty, kteří mají bolesti zad, ženami v těhotenství i po porodu. Základním pilířem cvičení je práce s pánevním dnem, diastázou, dechem. K dětem jsem se dostala převážně přes maminky, začaly se ptát... Tehdy jsem zjistila, že spousta dětí ani rodičů neumí odpočívat, relaxovat, často žijí ve spěchu a v dobré víře k pohybu děti přetěžují jednostranným sportem. Když k tomu přidáte strávený čas u počítače (to není relaxace), je problém na světě. Chybí pohyb přirozený. Ve spolupráci s fyzioterapeutkou se snažíme dětem přirozený pohyb vrátit.

www.elementpohybu.cz

Děti v pohybu

Od relaxace, kdy vy sami jako rodiče, dokážete dítě tzv. uzemnit, uvolnit, po lehkou masáž, práci s chodidly a lopatkou. Poté následuje zvířátková rozcvička a nakonec zůstane čas i na nějaké lumpárny, kdy jediným rizikem je, že vás od smíchu může bolet břicho. V tu chvíli vy ani dítě nepostřehnete, že cvičíte.

PS: Děti s sebou.

Soňa Blažková

Karlovy Vary

Jmenuji se Soňa Blažková. Od dětství jsem milovala pohyb a nejvíc pohyb spojený s hudbou. Do 18 jsem se věnovala synchronizovanému plavání, takže jsem byla akvabela a milovala jsem to. Po ročním nicnedělání jsem pochopila, že mi pohyb, nejlépe spojený s hudbou, neskutečně chybí, takže v té době (ups před více než 30 lety), byl aerobik jasná volba. Do roka jsem si udělala první licenci a pak už to jelo a jede až doteď. Čím víc vím, tím víc mám pocit, že nevím, a podle toho to také se mnou vypadá. Neustále jsem si rozšiřovala a rozšiřuji svoje vzdělání a znalosti, a protože jsem od přírody nezmar, prošla jsem si téměř všechny formy aerobiku a dalších cvičení, neminula mě zumba a dance, tabata apod ... Proběhl i nějaký zdravotní problém a chvilkové omezení a právě v tom čase jsem si udělala i svůj první kurz Pilates a potkala se s Marťou (mimochodem skvělá parta jsem byly). Takže lekce typu Pilates Rehab už vedu také více než 15 let. A jak se  s postupem věku začínám pomalu zklidňovat (že by:-)), čím dál tím více mě táhnou lekce ,které jsou stále ještě dynamické, ale zároveň se velmi cíleně zaměřují na správně , funkčně, cíleně vedený pohyb. Takže jsem se znovu zamilovala do PortdeBras a nově do DeepWORKu. Najdete mne na mém soukromém FB profilu Soňa Blažková i na profilu mého studia SportStudio Soňa (otevřela jsem v říjnu 2019). Dále mne můžete najít na FACE Fitness Academy, kde již 10 let školím nové lektory.

www.sportstudiosona.cz/kontakt.html, www.faceacademy.cz/instruktori/profil/blazkova-sona/

DeepWORK® 

DeepWORK® vychází z principu jin & jang a jejich rozdílných energií, které jsou v pohybu využívané – síla a relaxace, nádech a výdech, napětí a uvolnění. Jedná se o dynamický trénink, kde na základě předem stanovených principů hodina přechází energetickými fázemi, během kterých se střídá silová a kondiční zátěž, napětí a uvolnění. Cvičení maximálně zapojuje a protahuje svaly, formuje tělo a zároveň je to výborný kardiovaskulární trénink. Důležitou úlohou cvičení je i obnova tělesné a duševní energie. Program je tedy založen na dosažení rovnováhy jin & jang a na elementech země, dřeva, ohně, kovu a vody, které podle starodávného čínského učení představují dynamické kvality všeho dění v přírodě a pět základních pohybů. Lekce začíná v pomalém tempu, přechází do rychlejšího a vrací se zpět k pomalému tempu. Závěr patří relaxaci. DeepWORK® využívá sportovní specifické pohyby, atletické pohyby, pohyby a cvičení známé z posilování, ale i z běžného života.

ing. Martina Fallerová

Opava

Jsem učitel pohybu, pohybový specialista, lektor skupinových lekcí pilates a zdravých zad, osobní trenér, lektor odborných seminářů pro laickou i odbornou veřejnost.

Pohyb miluji od narození. Je součástí mého života. Jako lektor pohybu působím již 33 let a za tu dobu jsem prošla různými styly. Od džesgymnastiky, aerobiku, bodystylingu, kalanetiky po pilates. Do svých lekcí jsem vložila fyzioterapeutické koncepty, Dynamickou neuromuskulární stybilizaci - DNS, fyzioterapeuticko-pohybový koncept Spiraldynamik, teorii fascí a rolfing. Intenzivně se vzdělávám, protože stále hledám odpovědi, jak co nejefektivněji pomoci mým klientům od bolesti a problémů s pohybovým aparátem. A to se daří propojením všech znalostí a konceptů. 

Založila jsem Školu pohybových návyků - emailový kurz zdarma a on-line klub Vstaň a dej tělu pohyb, co má smysl, kde najdete videa návody, jak na život bez bolesti zad a kloubů.

www.martinafallerova.cz

Funkční střed těla i s diastázou

Připravila jsem si pro vás lekci, kde se zaměříme na funkční střed těla, a vše pak propojíme do stereotypu chůze. Využijeme i opory stěny, rámu dveří, ručníku a podložky. Připravte si tedy prostor, kde budete mít tyto opory k dispozici a 3 ručníky.

Věra Hrušková

Opava

Jsem lektorkou jógy, tance, meditace a muzikorelaxace. Mou vášní a posláním je pohyb.  Prošla jsem řadou různých školení, ale nejvíc mi dala má 32letá praxe s klienty na skupinových a individuálních lekcích.

Miluji tanec, funkční tréninky s posilováním vahou vlastního těla a pohyb venku v přírodě. 18 let se věnuji józe, po které kráčím vlastní cestou.

Hudební nástroje jsem nejdřív začala používat v lekcích jógy u relaxace. Klientkám se hra líbila, tak se má sbírka léčivých hudebních nástrojů časem začala rozrůstat. Začala jsem se vzdělávat i v této oblasti a pořádat skupinové a individuální muzikorelaxace(koncerty).

Stejně jako je pro tělo důležitý pohyb, je pro tělo důležitá relaxace. Vše má být v harmonii Jin & Jang.

www.verahruskova.cz, www.sportperfekt.cz

Muzikorelaxace - koncert křišťálových mís -pohlazení pro tělo i duši.

Dovolte sami sobě se na chvíli zastavit. Tady a teď. Nechte se unášet čarovným světem tonů, provedu Vás zvukem křišťálových mís, křišťálové pyramidy zvonkoher Kosthi, zvonkoher Zaphir.

Zvuk Vás zavede do meditace na cestu hluboko do Vašeho nitra a naladí Vás na spojení s Vaší duší. Ocitnete se ve světě léčivých vibrací a tónů, které vyvolávají stav harmonie a hlubokého uvolnění. Načerpáte životní energii a zregenerujete své tělo, ve kterém dochází k uvolňování emočních i energetických bloků a léčení. Každý nástroj má svůj osobitý tón, který rezonuje v našem těle až na buněčné sféře. Harmonizační nástroje působí na všech úrovních, uvolnění a harmonii pocítíte i na fyzické úrovni.