on-line knihovna

PĚNOVÝ VÁLEC

Tvé tělo bude přesně takové, jaké si je uděláš.

Naučím tě používat pěnový válec účelně a smysluplně.

Tvé tělo bude přesně takové, jaké si je uděláš.

Naučím tě používat pěnový válec účelně a smysluplně.

 • Vysvětlím vám teorii fascií a správnou techniku válcování, kterou nikde jinde nenajdete. Již několik let se pravidelně účastním kongresů fascií a mám nejnovější informace od samotného Roberta Schleipa, který vede výzkum fascií na univerzitě v Ulmu.
 • Najdete zde lekce na uvolnění svalů, hydrataci a detoxikaci fascií pomocí pěnového válce.
 • Lekce na zvýšení rozsahu a elasticity pomocí pěnového válce.
 • Lekce na sílu a stabilitu našeho těla.
 • Cvičit můžete kdekoliv a kdykoliv.
 • Vhodné pro laickou veřejnost, která hledá způsoby, jak si pomoci od bolesti zad a kloubů.
 • Vhodné pro lektory jako inspirace do svých lekcí a dovzdělání se.
 • V jednotlivých lekcích se cviky neopakují. Každá lekce je tedy originál, a díky nim vám předám obrovský zásobník všechny možností a cviků, které dávají smysl.
 • Nečekejte zde cviky, které s pěnovým válcem zacvičit můžete, ale vašemu tělu nic pozitivního nepřinesou.
 • Bez úpravy denních pohybových návyků můžete cvičit a napravovat o sto šest a nikam to nevede. Jak na, to se zde dozvíte.
 • A pokud mne napadnou další cviky? Dotočím a přidám je do knihovny.

v on-line knihovně najdete 

2 hodiny uvolňovacích technik pomocí pěnového válce

v on-line video knihovně najdete 

7 hodin mobility, síly a stability

cviky se neopakují a každá lekce je originál

v on-line video knihovně najdete 

34 min informací

jak na denní pohybové návyky

Hodnota on-line knihovny Pěnový válec je

1990,-CZK / 78,-EUR 

přístup k videím není časově omezen

Naučíte se

 • Jak si sami uvolnit napětí ve svalech a fasciích vzniklé přitížením v práci nebo sportu.
 • Jak si sami uvolnit hrudní a bederní páteř.
 • Jak si sami uvolnit oblast ramen, třísel a kyčlí.
 • Jak si sami uvolnit napětí v dolních končetinách.
 • Jak si sami uvolnit napětí a ztuhlost achillovy šlachy a chodidla.
 • Jak si sami po uvolnění protáhnout zkrácené svaly v těle.
 • Jak si sami na cestách uvolnit napětí v těle.
 • Jak si vybudovat pružné tělo.
 • Jak si vybudovat sílu a stabilitu ve svém těle.
 • Jak chodit a běhat s lehkostí.

A hlavně se naučíte principy a základy uvolňování, které uplatníte kdykoli něco přeženete třeba ve vašem oblíbeném sportu.

Možná, že i vy řešíte stejné problémy jako mí klienti.

Trápí vás bolesti zad, ramenních a kyčelních kloubů, kolen, patní kosti?

Omezuje vás ztuhlost a bolest v těle v běžném životě, práci nebo oblíbeném sportu?

Chápu, že si přejete

Žít - Pracovat - Sportovat

bez bolesti zad a kloubů.

Mí klienti vyžadují rychlá řešení. Proto jsem se naučila volit jen takové cviky a techniky, aby se výsledek dostavil co nejrychleji. Někdy ustoupí bolesti velice rychle pomocí technik z  tohoto e-booku.

Pokud chceme, aby se problémy a bolesti neopakovaly, potřebujeme se  naučit pohybovat s ohledem na naši anatomii a změnit i některé pohybové návyky.

 • S pěnovým válcem experimentuji již 14 let a stále mě fascinuje jeho účinnost a pomoc při řešení bolestivosti a ztuhlosti v těle.
 • Postupně s mým vzděláním ve fasciích a rolfingu jsem začala kromě pěnového válce používat i masážní ježky, tenisáky, pěnové a gumové koule. Jejich výhodou je, že jsou často účinnější, intenzivnější a je možnost je mít neustále u sebe doma, v práci, na cestách nebo na dovolené. Tak se dá vyřešit bolest z přetížení ihned.
 • Můj manžel ignoroval pěnový válec celých 10let. Zlom nastal, až když ráno nemohl chodit díky tuhému lýtku a achillovce. Pochopil, že pokud chce dále dělat své oblíbené sporty, bez válce a protahování to nepůjde.
 • Moji synové také museli první získat motivaci. Jejich dolní končetiny byly tak staženy a zkráceny, že to odnášely kolena a oni se nemohli věnovat svým oblíbeným sportům. To se stává často v době růstu, kdy kosti rostou rychleji, než okolní tkáně. A pěnový válec je tedy skvělým pomocníkem.
 • Válcováním totiž dojde k regeneraci, uvolnění a hydrataci svalové a fasciové tkáně, odvodu toxinů vzniklých při zátěži. Naučíte se díky tomuto e-booku si sami pomoci od přetížení.
 • U nás doma se před televizí stále válí pěnový válec, ježci a různé koule.
 • Zažijte i vy ten pocit lehkosti a volnosti v těle.
 • Vidím kolem sebe spoustu lidí, kteří si stěžují na bolest zad a kloubů. Je mi jich líto a trpím za ně. Vždyť stačí tak málo! Popadněte třeba tenisák a uvolněte si napětí v těle. Hned vám bude lépe. Netrapte se. Chce se mi radit všem.

Všechny mé zkušenosti, tipy a triky, se můžete naučit také.

V on-line knihovně Pěnový válec najdete mnohem víc informací a cviků, než jsem byla schopna zvládnout během 7,5 h odborného semináře pro pohybové specialisty a pilates lektory zaměřeného na Pěnový válec, který jsem učila v rámci IQ pohyb akademie v České a slovenské republice.

Na trhu nenajdete tak ucelený a jednoduchý návod JAK na to.

 • Nemějte strach, že to podle videí nezvládnete.
 • Cviky a techniky jsou voleny jednoduché, účelné a smysluplné.
 • Pokud vaše tělo cvik nezvládá, máte možnost jiné varianty.
 • Provedení každého cviku je podrobně popsáno.
 • JAK daný cvik provést.
 • Na co si dávat pozor a proč.
 • Proč daný cvik dělat a co mi do života přinese.
 • Jak si touto technikou pomoci od napětí a bolesti kdekoli a kdykoli.
 • Pokud si s něčím nebudete vědět rady, stačí mi napsat. Ráda poradím.

Hodnota on-line video knihovny Pěnový válec je

1990,-CZK / 78,-EUR 

přístup k videím není časově omezen

Cvičení s Pěnovým válcem je opravdu zábava, která naše tělo uklidňuje, uzdravuje a zpevňuje.

Pěnový válec je skvělý kamarád, který baví, jak mně, mé klienty, tak i mé přátelé.

Reference 

Dobrý den, Martino. Videa jsou úžasná, jednoduše vysvětlená. Vy jste milá a sympatická, hezky se s Vámi cvičí. Jsem fyzioterapeut, ráda jsem z vašich videí načerpala inspiraci pro svou práci. Někdy hledám slova, kterými jednoduše cvik klientovi popsat. Proto jsem si videa pouštěla a psala si na papír, jak cvik vysvětlit, co má pacient cítit. V neposlední řadě jsem si i na vlastní kůži cviky vyzkoušela a výsledky úžasné. Děkuji a přeji moc úspěchů ve vaší práci. Jana
JanaFyzioterapeut
Ďakujem za Vašu prácu a ďakujem Covidu, že ste sa Vy a Vaše cvicenia dostali až ku mne. Po pôrode sa mi nestiahla úplne diastaza a mám malú pupočnú kylu. Po cvičení s Vami sa mi to začalo upravovať (potvrdené sonom). Fyzioterapeutku som mala už aj pred Vami, navštevovala ju osobne ale výsledky neboli žiadne. S Vami, aj keď cvičím online, tak výsledky dosahujem. Začala som vnímať svoje telo, začínam si uvedomovať pohyby, čo robí môjmu telu dobre a čo nie. Vnímam že často stojím, sedím, dycham, chodim nesprávne a snažím sa to napraviť. Je to makačka. Hlavne keď človek je cely deň zhrbeny pri bábätku, dojčení, nosení a podobne. Ale verím, že sa mi to zautomatizuje, keď tam tomu čas a budem robiť pohyby vedome. Ďakujem za Vašu prácu a za pomoc
Lubica
Na jaře během korony jsem se vyhecovala a rozhodla se vyzkoušet jiný typ cvičení, než na který jsem byla zvyklá. Mám ráda výbušné tréninky u kterých se zadýchám, ale chtěla jsem zkusit něco nového. Na vaše e-booky jsem slyšela dobré reference, tak jsem se rozhodla přihlásit se do kurzu. Objednala jsem si pomůcky a s nevelkým očekáváním jsem se pustila do cvičení. Během cvičení jsem zapojila svaly, které běžně nepoužívám, zpocená jsem byla za 15 minut a na konci každého videa jsem byla vděčná, že mi váš kurz vstoupil do života, protože jsem objevila nový princip tréninku, který jsem do té doby naznala. Zlepšila se mi mobilita, lépe vnímám zapojení svalů a i během dne se víc soustředím na pohyby během každodenního života. Zmizely mi občané bolesti beder a pravé kyčle. K videům se stále ráda vracím a v plánu mám pořídit si i e-booky.
Hanka
Milá Martino, Tvoje e-booky jsou skvělým doplněním k tomu, co vím. Informace v nich jsou přehledné, srozumitelné. S videi, které jsi pro nás udělala v době korony, jsou mým nepostradatelným pomocníkem, mou věčnou inspirací. Moc pěkně vše vysvětluješ. Tvůj normální přístup je pro mne, a věřím, že nejen pro mne, velmi inspirující. Za tím vším je Tvoje píle, dlouhodobá práce, hlednání nových informací. a... Jsem moc ráda, že Tě mám alespoň takhle na dálku - ebook a videa.🥰🙏Když jsem je poprvé otevřela bylo to wow!!! Dnes je mám všechny vzorně vytisknuté a velmi často si v nich hledám a dělám různé poznámky....Ještě jednou moc děkuji, že jsi na mé cestě. 😀
Dana lektor Pilates
Objednala jsem si Váš e-book:Uvolnění svalové tkáně-hydratace fascií a začátkem července začala podle nich postupovat. Byla jsem zvědavá zda naleznu úlevu předvším v oblasti pravého ramen-lopatky a kyčle a sedacího hrbolu. Jednotlivé techniky a postupy jsou super, pravidelně provádím a jsem opravdu moc mile překvapená jak vše zabírá. Sama chodím 3x týdně na posilovací hodiny-celého těla a začala jsem chodit i na hloubkové fyzio masáže, ale prováděním masáží podle Vašeho e-booku si vystačím brzy sama.
Lidie
Marti začala jsem s vašimi videi v době Coronaviru a strašně jste mě posunula. Poměrně v krátké době jsem si koupila vaše e-booky, které jsou napsané jasně srozumitelně a tím krásně dokreslují informace z videí. Díky vám teď pomáhám velmi úspěšně s odstraňováním bolesti u jiných lidí v individuálních hodinách a předávám vaše moudra o těle ve skupinových lekcích. A klienti jsou překvapeni, že nejsou odkázání žít jen v bolestech, ale že se s tím dá úspěšně něco dělat. Díky vám. Vaše projekty jsou neskutečně propracované a díky za ně. Moc se těším na další informace od vás.☺️☺️☺️
MartinaLektor Pilates
Vaše e-booky jsou skvělé, jsem z nich nadšena. Mám po operaci kolene a díky nim a Vašim videím jsem dostala odpovědi na všechny otázky, s kterými jsem si nevěděla rady a hlavně....funguje to ...perfektně. 👍👌 Už jsem se i přihlásila na Váš podzimní kurz v Opavě a moc se na něj těším. Děkuji, že jste.😉🙂
Dana
Děkuji za vaše e-booky, moc mi pomohly při bolesti zad a kotníku. Ale přiznám se, že nadšená jsem byla z videí, ty jsou top a klidně si zaplatím pokračování.
Ivana

To není všechno.

Blíží se vánoce a to si zaslouží dárky.

Mám pro vás celkem 3 dárky - 3 e-booky zdarma

3 e-booky zdarma s podrobným popisem a obrázky

v hodnotě 1200,-kč

Hodnota on-line video knihovny Pěnový válec a 3 e-booky zdarma je

1990,-CZK / 78,-EUR 

přístup k videím není časově omezen

Díky informacím, uvolňovacím technikám, protahovacím, stabilizačním a silovým cvikům s pěnovým válcem si budete umět sami pomoci od bolesti zad a kyčlí. Vaše tělo včetně bříšních a zádových svalů se dostane do správné kondice. Zacvičit si tak budete moci kdykoliv a kdekoliv.

Jako laici si budete umět pomoci od bolesti zad a kloubů a jako lektoři načerpáte inspiraci a možná se i trochu přivzděláte.

Má 33letá praxe, neustálé vzdělávání se u domácích a zahraničních lektorů, vystudování  fyzioterapeuticko - pohybového konceptu Spiraldynamik® , účast na kongresech Dr. Roberta Schleipa, který vede výzkum Fascií na univerzitě v Ulmu, základy rolfingu, praxe s klienty a hlavně mé osobní zkušenosti byly inspirací ke vzniku on-line video knihovny Pěnový válec.

7 let jsem v byla součástí lektorského týmu v IQ pohyb akademii a podílela se na školení nových pilates lektorů a pohybových specialistů v České a Slovenské republice. Odborný seminář Pěnový válec byl mé dítě a nyní jej mohu touto formou předat dál. Naučte se používat své tělo a pěnový válec díky těmto zkušenostem i vy.

www.martinafallerova.cz

www.skola-pohybovych-navyku.cz

www.pohybovy-specialista.cz

www.pilatesforhealth.cz

Martina Fallerová

Pohybová specialistka

Lektor osobních lekcí na Pilates strojích

Lektor skupinových lekcí

Lektor seminářů pro laickou i odbornou veřejnost

Autorka Školy pohybových návyků

Autorka výukových e-booků

Autorka on-line kurzů